Biostymulatory – naturalne pobudzenie piękna skóry

medycyna estetyczna Wrocław

Medycyna estetyczna oferuje szereg efektywnych i małoinwazyjnych zabiegów, które wpływają na widoczną poprawę kondycji skóry – m.in. wypełnienie zmarszczek, rozjaśnienie, zwiększenie napięcia czy poprawę nawilżenia. Od lat znane są korzyści wypełniaczy skóry, które zapewniają spektakularne efekty w poprawie wyglądu i jakości obszaru poddanego tym zabiegom. Stymulatory tkankowe zaś cieszą się mniejszą popularnością, a ich efektywność jest równie wysoka. Dowiedz się więcej o wyjątkowych biostymulatorach, które stanowią przełom w nowoczesnej medycynie anti-aging.

Czym są stymulatory tkankowe?

Jak sama nazwa wskazuje – stymulatory to preparaty, które mają stymulować procesy odnowy skóry poprzez zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny. Głównym zadaniem biostymulatorów więc jest pobudzenie procesów, które naturalnie zachodzą w głębokich warstwach skóry. Taka stymulacja zapewnia naturalne i długofalowe efekty, które widoczne są w poprawie gęstości skóry, zwiększenia nawodnienia i nawilżenia oraz zminimalizowania zmarszczek mimicznych oraz głębszych zmarszczek występujących na skórze. W porównaniu do zabiegów estetycznych z użyciem wypełniaczy, zabieg z użyciem stymulatorów tkankowych może być traktowany jako kuracja prewencyjna – chroniąca przed występowaniem zmarszczek. Poprzez dostarczenie do głębokich warstw skóry niezbędnych substancji odżywczych, przy użyciu biostymulatorów, naturalne procesy regeneracji i procesy anti-aging, zostają pobudzone. Ogromną korzyść, z zastosowania stymulatorów tkankowych, stanowią również długotrwałe i spektakularne, acz naturalne, efekty. W porównaniu do wypełniaczy – efekt biostymulatorów utrzymuje się na skórze dłużej, ze względu na pobudzenie naturalnych procesów zachodzących w organizmie człowieka. 

Jak wygląda procedura zabiegowa z użyciem stymulatorów tkankowych?

Biostymulatory tkankowe aplikowane są w skórę z pomocą niewielkiej igły lub kaniuli, czyli w procesie iniekcji, w kilku wyznaczonych punktach. Zabieg nie jest określany jako bolesny – w miejscu wkłucia odczuwalne może być delikatne mrowienie, które ustępuje po aplikacji preparatu. Główną zaletą zabiegu jest brak okresu rekonwalescencji i możliwość powrotu do pracy oraz wykonywania innych czynności życiowych, bezpośrednio po wykonaniu procedury medycznej. Na skórach wyjątkowo delikatnych, w miejscu iniekcji, może pojawić się delikatne zasinienie i obrzęk, które powinno ustać w chwilę po zakończonym zabiegu. W celu uzyskania najlepszych efektów, najlepiej jest wykonywać zabieg w seriach. Ich częstotliwość oraz odstępy czasowe pomiędzy poszczególnymi procedurami estetycznymi, ustala ekspert Estee Medic Wrocław. 

Dla kogo polecane są zabiegi z biostymulatorami?

Tak naprawdę dla wszystkich, którzy pragną poprawić jakość i wygląd swojej skóry, niezależnie od płci. Zarówno kobieca skóra, jak i męska cieszyć będzie się nie tylko zmianą estetyczną, ale realną zmianą zachodzącą w głębokich warstwach skóry, ze względu na pobudzenie produkcji nowych włókien kolagenowych. Na zabieg z użyciem biostymulatorów powinni zdecydować się pacjenci, którzy chcą:

 • zwiększyć gęstość swojej skóry, spowodowaną naturalnym procesem starzenia się
 • zachować młody wygląd skóry na dłużej – jako działanie prewencyjne anti-aging
 • wpłynąć na redukcję wolnych rodników, które negatywnie wpływają na pogorszenie się jakości skóry i szybszy proces jej starzenia
 • rozjaśnić, nawilżyć oraz odżywić swoją skórę 
 • wpłynąć na poprawę owalu twarzy i zatrzymać proces wiotczenia skóry
 • rozjaśnić zasinienia występujące w okolicy oczu

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu stymulatorów tkankowych

Mimo niewielkiej inwazyjności zabiegów z użyciem biostymulatorów, istnieje grupa pacjentów, którzy nie mogą poddać się tej procedurze estetycznej. Na liście przeciwwskazań znajdują się:

 • ciąża i okres karmienia piersią
 • choroby autoimmunologiczne i nowotworowe
 • aktywne stany zapalne 
 • grzybicze i bakteryjne infekcje skóry
 • cukrzyca
 • aktywna opryszczka
 • tendencje do powstawania bliznowców

Odkryj swoje piękno z biostymulatorami już dziś

Umów się na konsultację z ekspertem Estee Medic Wrocław, który pomoże dobrać odpowiedni preparat zapewniający naturalne, ale widoczne efekty poprawy jakości i wyglądu obszaru zabiegowego. Dla komfortu i wygody wszystkich pacjentów – rezerwacji wizyty można dokonać na kilka sposobów:

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.