Leczenie protetyczne

Możliwość uzupełnienia ubytków wywołanych uszkodzeniem zębów

img 667433371

Braki w uzębieniu stanowią nie lada problem, który powinno się eliminować. Wizyta u protetyka stanowi więc tutaj element nadrzędny, dzięki któremu marzenie o zdrowym i pięknym uśmiechu jest możliwe do zrealizowania. Leczenie protetyczne oferowane przez naszą klinikę Estee Medic skierowane jest zarówno do osób starszych, które z racji wieku straciły częściowo lub całkowicie uzębienie, ale również i do osób młodych, które w wyniku wypadku czy zdarzeń losowych mają braki zębowe..

Protetyk stomatologiczny zajmuje się diagnostyką, jak również i leczeniem chorób narządu żucia, jak również wad zgryzu, bezzębia i bruksizmu. Protetyka pozwala uzupełnić brakujące zęby, jak również i odbudować utracone tkanki uzębienia. Zajmuje się profilaktyką, leczeniem zębów oraz poprawą wyglądu uzębienia.

Dlaczego należy uzupełniać braki w uzębieniu?

Sam nieestetyczny wygląd to jedno, jednak oprócz kwestii wyglądu naszego uśmiechu, istotne znaczenie ma także i funkcjonalność, w tym właściwe przeżuwanie jedzenia. Mając braki w uzębieniu, można nabawić się dużych problemów związanych z rozdrabnianiem pokarmu, tym samym z trawieniem. Ponadto, jeśli w uzębieniu pojawiają się braki, przyczyniają się one do wysuwania zębów przeciwstawnych, a także i do przesunięcia oraz pochylania się zębów sąsiednich – skutkując w nabytych wadach zgryzu oraz problemami ze stawem skroniowo-żuchwowym. Przy braku tzw. podparcia uzupełnieniami protetycznymi dochodzi do zaniku kości wyrostka zębodołowego, co może skutkować w utrudnieniu lub uniemożliwieniu przeprowadzenia np. leczenia implanto-protetycznego.

 

Zakładając protezy stomatologiczne, można zarówno poprawić wygląd zębów, a więc i tym samym wpłynąć znacząco na komfort życia, jak również i poprawić znacząco możliwość przeżuwania pokarmów. Co więcej, poprzez pełne uzębienie, można przywrócić rysy twarzy i zapobiec zmianom w łuku zębowym.

Uzębienie – możliwe do wyboru warianty

Decydując się na uzupełnienie uzębienia, bez względu na to, czy w grę wchodzi jeden ząb czy większa ich ilość, każdy z pacjentów ma do wyboru odpowiednie dla niego rozwiązanie. Uzupełnieniem może więc być korona, most, proteza lub proteza na implantach. Wybór odpowiedniego uzupełnienia protetycznego zawsze powinien być w pełni dopasowany do konkretnego pacjenta, jak również do problemu z jakim się on zmaga i do efektu, jaki pragnie on osiągnąć. W naszej klinice staramy się dokładać wszelkich starań, aby każdy z Państwa mógł otrzymać najwyższej jakości usługi związane z leczeniem protetycznym.

 

Wachlarz usług z zakresu leczenia protetycznego obejmuje:

  • Przygotowanie przedprotetyczne
  • Protezy akrylowe całkowite lub częściowe, mikroprotezy, protezy skieletowe
  • Korony porcelanowe lane na metalu lub tlenku cerkonu
  • Inlay – onlay:
  • Licówki
  • Szyny relaksacyjne:
  • Podścielenie protezy

Regularne wizyty u protetyka elementem nadrzędnym

Po założeniu protezy, zaleca się pierwszą wizytę kontrolną w terminie dwa tygodnie po wykonanym zabiegu, chyba że pojawia się ból lub dyskomfort, wtedy konieczna jest wizyta natychmiastowa. A co dalej? Z pewnością leczenie protetyczne, to także i dbałość o regularność wizyt, a więc warto tutaj pamiętać o tym, by odbywać je średnio co sześć miesięcy, nawet, jeśli nie pojawia się nic niepokojącego. Jeśli zaś proteza lub inne uzupełnienie protetyczne ulegnie uszkodzeniu lub pojawią się jakiekolwiek niepokojące sytuacje, należy działać natychmiast. My jesteśmy w pełni do Państwa dyspozycji.

Leczenie protetyczne - dlaczego warto?

  • możliwość uzupełnienia ubytków wywołanych uszkodzeniem zębów lub ich utratą
  • piękny uśmiech każdego dnia dla wszystkich osób, bez względu na wiek i problemy z uzębieniem
  • szansa na lepsze życie, bez ograniczeń i ogromnego dyskomfortu

Leczenie protetyczne jest to dział stomatologii, którego zadaniem jest odtworzenie braków spowodowanych utratą zębów naturalnych. Dzięki protezom lub koronom, pacjenci mogą cieszyć się pięknym uśmiechem, bez konieczności zakrywania ust i uczucia ogromnego dyskomfortu. Do wyboru pacjentów są korony, mosty, protezy, jak również i protezy na implantach.

CENNIK

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.