Stomatologia zachowawcza

Piękny uśmiech bez ubytków i próchnicy

img 1679946544

Stomatologia zachowawcza, określana inaczej mianem ogólnej, jest jednym z tych działów stomatologii, który zajmuje się przede wszystkim profilaktyką powstawania próchnicy zębów. Możliwe jest to poprzez odpowiednio dopasowane zabiegi, indywidualnie dobrane do konkretnego pacjenta. To także szeroki zakres usług związany z utrzymywaniem prawidłowej higieny jamy ustnej, który oprócz wszystkiego, co związane jest z próchnicą, leczy również choroby przyzębia oraz kwalifikuje do leczenia chirurgicznego lub protetycznego  czyli uzupełnienia brakujących zębów.

W naszej klinice Estee Medic, każdy z Państwa może liczyć na najwyższej jakości usługi związane stricte z prowadzoną stomatologią zachowawczą. Dokładamy wszelkich starań, aby móc w pełni kompleksowo wykonać dla Państwa usługi, właśnie w obrębie stomatologii zachowawczej.

 

Oferowana Państwu stomatologia zachowawcza, wykonywana przez zespół najlepszych specjalistów w naszej klinice, wykorzystując nowoczesny sprzęt oraz zaawansowane techniki pracy, zapewni Państwu:

 • kompleksową opiekę
 • bezpieczne metody znieczulenia
 • odpowiednio dobrane do konkretnego przypadku narzędzia i materiały
 • doskonały efekt estetyczny, przy zachowaniu jak najbardziej naturalnego koloru i kształtu zęba

 

Podstawowe usługi wykonywane w zakresie stomatologii zachowawczej:

 • przegląd stomatologiczny
 • wypełnienia światłoutwardzalne (kompozytowe)
 • bonding i licówki kompozytowe
 • odbudowa korony zęba materiałem kompozytowym
 • zabezpieczenie obnażonej miazgi materiałem Biodentine/ MTA
 • doraźna pomoc w przypadku ostrego bólu zęba

 

Piękny uśmiech każdego dnia czyli stomatologia zachowawcza dla każdego

Jednym z kluczowych elementów pięknego i co istotne – zdrowego uśmiechu jest przede wszystkim prawidłowa higiena jamy ustnej. Każdy z nas powinien co sześć miesięcy odbyć wizytę w gabinecie stomatologicznym w celach profilaktycznych i ewentualnym leczeniu pojawiających się ubytków, dlatego też bardzo serdecznie chcielibyśmy Państwa zachęcić do skorzystania z oferty naszej kliniki EsteeMedic, oferując Państwu najwyższej jakości usługi w zakresie utrzymywania prawidłowej higieny jamy ustnej.

Pojawienie się próchnicy jest długotrwałym procesem, dlatego też regularna kontrola u dentysty, pozwala uchronić pacjenta przed pojawianiem się wszelkiego rodzaju ubytków. Skąd bierze się próchnica? Spowodowana jest ona przede wszystkim działaniem bakterii, jakie odkładają się na powierzchni zęba wraz z resztkami spożywanego pokarmu w formie płytki nazębnej. Przyczynia się do tego najczęściej: nieprawidłowa higiena jamy ustnej, niewłaściwa budowa zębów, spożywanie nadmiernej ilości słodyczy, picie słodkich napojów. Jeśli próchnica nie jest leczona, doprowadza ona do rozmiękczenia tkanek zęba – szkliwa i zębiny i do tworzenia się ubytków, różnego rodzaju uszkodzeń zębów, bolesnych stanów zapalnych miazgi, a nawet do złamania korony zęba.

Zdrowe i piękne zęby czyli regularność wizyt stomatologicznych

Zdrowe i mocne zęby, a także i ich estetyka dla każdego powinna odgrywać zasadnicze znaczenie. Stomatologia zachowawcza dba o to, aby każdy z pacjentów kliniki cieszył się zdrowymi zębami, bez żadnych ubytków, bez dyskomfortu i bólu, bez nieestetycznych zmian, które miałyby wpływ na wygląd zębów. Należy mieć świadomość tego, iż nieleczone zęby mogą doprowadzić do innych problemów, w tym chorób nerek, serca czy stawów.

Jakie efekty gwarantuje stomatologia zachowawcza:

 • piękny uśmiech bez jakichkolwiek ubytków i próchnicy
 • zdrowe zęby bez bólu, dyskomfortu i w konsekwencji bez innych ognisk chorobotwórczych w organizmie
 • ochrona przed utratą zęba w wyniku toczącego się w jego obszarze stanu zapalnego

Stomatologia zachowawcza jest to ogólna opieka stomatologiczna nad pacjentem w obrębie  utrzymywania prawidłowej higieny jamy ustnej, profilaktyki i leczenia próchnicy oraz wszelkiego rodzaju pojawiających się ubytków. W trakcie wizyty lekarz stomatolog sprawdza zęby i wykonuje określone zabiegi, w tym oczyszczanie zęba z próchnicy, tworzenie wypełnień potocznie zwanych plombami, leczenie kanałowe, czy odbudowę protetyczną (korony, mosty i implanty).

CENNIK

Wypełnienie światłoutwardzalne

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.