Bonding zębów Wrocław

Bonding zębów w Estee Medic Wrocław to sposób na piękny i czarujący uśmiech. Pozbądź się drobnych mankamentów w swoim uzębieniu za pomocą specjalnego materiału kompozytowego. Zniwelujemy przebarwienia, drobne pęknięcia i uszkodzenia, a nawet nadamy zębom inny kształt i wielkość. Umów się na konsultację z naszym specjalistą.
Mask group - 2023-11-02T072926.295
Mask group - 2023-10-25T035757.473

Czym jest bonding zębów?

Bonding zębów to estetyczna procedura stomatologiczna, polegająca na przyklejaniu specjalnego materiału kompozytowego do powierzchni zęba w celu poprawy jego wyglądu. Używany materiał można idealnie dopasować do naturalnego koloru zębów, dzięki czemu zabieg ten jest praktycznie niewidoczny dla Twojego rozmówcy.

Bonding to metoda często stosowana do naprawy niewielkich uszkodzeń, takich jak pęknięcia, przerwy między zębami czy przebarwienia. To także możliwość zmiany kształtu lub długości zęba. Proces wykonania bondingu zębów jest nieskomplikowany, wymaga zaledwie jednej wizyty i niezwykle rzadko wykonywany jest w oparciu o miejscowe znieczulenie

Zalety wykonania bondingu zębów

Zapoznaj się z procedurą bondingu zębów w Estee Medic Wrocław

Przed rozpoczęciem zabiegu nasz stomatolog z zakresu stomatologii estetycznej oceni stan Twoich zębów i omówi oczekiwane rezultaty. Wielce prawdopodobne, że podczas wstępnej konsultacji zostaną wykonane również zdjęcia rentgenowskie Twojego uzębienia.

Następnie dobierzemy odcień kompozytu, który zostanie dobrany adekwatnie do naturalnego koloru Twoich zębów, używając do tego specjalnej skali odcieni. Docelowy zabieg rozpoczynamy od szorstkowania powierzchni zęba przy pomocy niewielkiego narzędzia, co finalnie umożliwia skuteczniejsze przyleganie materiału kompozytowego.

W kolejnym kroku podczas wizyty, na ząb nakładany jest specjalny żel (kwas ortofosforowy), który pomaga w otwarciu porów szkliwa, dzięki czemu materiał kompozytowy może mocniej przylegać do powierzchni zęba. Po przygotowaniu zęba, nakładany jest materiał kompozytowy i modelowany tak, aby osiągnąć pożądany kształt, kryjąc wszelkie niedoskonałości.

Gdy zaś materiał kompozytowy jest już odpowiednio ukształtowany, używane jest specjalne światło UV (lub inna lampa utwardzająca), aby utwardzić kompozyt i sprawić, że przylegnie na stałe do zęba. Po zakończeniu zabiegu nasz specjalista ocenia finalny rezultat, analizując prawidłowy zgryz jak i ogólną estetykę

Mask group - 2023-10-06T132653.241

Cennik

Bonding
od 700zł
Skontaktuj się z nami

Przeciwwskazania do wykonania bondingu

Mimo, że zabieg bondingu zębów jest nieskomplikowanym procesem z zakresu stomatologii estetycznej, to w praktyce istnieje kilka fundamentalnych przeciwwskazań do jego wykonania. Należą do nich:

 • aktywne stany zapalne dziąseł
 • niedoleczone zęby
 • zaawansowana próchnica
 • silny bruksizm
 • zbyt duże ubytki w zębach

Czy bonding zębów jest dla Ciebie?

 • tak, jeśli posiadasz drobne niedoskonałości w zgryzie
 • tak, jeśli chcesz zniwelować widoczną diastemę
 • tak, jeśli chcesz wyrównać kształt swoich zębów
 • tak, jeśli masz przebarwienia, na które nie działa wybielanie
 • tak, jeśli chcesz poprawić estetykę uśmiechu bez piłowania i ingerowania w strukturę zęba
 • tak, jeśli chcesz zachować możliwość zmodyfikowania lub odwrócenia procesu bondingu w przyszłości

Klinika medycyny Estetycznej Estee Medic – poznaj nas bliżej!

W Estee Medic zatroszczymy się nie tylko o Twój wygląd, ale i ducha oraz świetne samopoczucie. Odwiedzając naszą klinikę poczujesz się jak w swojej ulubionej kawiarni. Najpierw zadbamy o Twój nastrój i nastawienie, a następnie oddamy Cię w ręce naszych ekspertów, którzy zajmą się Twoim wyglądem lub uzębieniem.
Połączenie nowoczesnego sprzętu, sztabu specjalistów z medycyny estetycznej, kosmetologów, dermatologów i stomatologów, a do tego ludzi, którzy tworzą wyjątkową atmosferę, czyni z naszej kliniki miejsce, do którego aż chce się wracać.

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz kontaktowy

Kontakt

Bonding zębów w Estee Medic Wrocław

Bonding zębów to bezpieczna i bezinwazyjna metoda na korektę uzębienia, a tym samym czarujący uśmiech. Bonding nie tylko wybiela zęby, ale przede wszystkim poprawia ich kształt niwelując jednocześnie wszelkie mankamenty poszczególnych zębów czy nawet całego uzębienia. Z powodzeniem można uznać, że zabieg ten jest bezbolesny, a jednocześnie zapewnia świetne i trwałe rezultaty i to zaledwie podczas jednej wizyty!

Bonding w to skuteczna metoda, by pozbyć się kompleksów związanych ze stanem uzębienia

W Estee Medic Wrocław doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu, że piękny uśmiech to personalna wartość, budująca pewność siebie oraz ułatwiająca kontakty międzyludzkie. Wiemy też, że dla wielu naszych pacjentów wszelkie mankamenty czy ubytki uzębienia wpływające na percepcję uśmiechu mogą być powodem rozmaitych kompleksów, ale nie przejmuj się. Nasi specjaliści to przede wszystkim fachowcy, ale i życzliwi, empatyczni i wyrozumiali ludzie, którzy chętnie rozwiążą Twój problem. Zwiększ swoją atrakcyjność, pewność siebie i oczaruj wszystkich swoich przyszłych rozmówców wspaniałym i naturalnym uśmiechem!