Tel: 71 716 24 28

Licówki kompozytowe Wrocław

Licówki kompozytowe w klinice stomatologii estetycznej Estee Medic Wrocław to doskonały sposób na poprawę estetyki uśmiechu, wybielenie, a także korektę kształtu uzębienia. Bez nadmiernej ingerencji w strukturę zęba, bez wiercenia, szlifowania lub ingerencji w koronę zęba. A uzyskany efekt zostanie z Tobą na długie lata. Umów się na wizytę, by uzyskać fenomenalny uśmiech!

Mask group - 2023-11-02T085340.499
Mask group - 2023-10-25T035757.473

Charakterystyka licówek kompozytowych

Licówki kompozytowe to cienkie płatki materiału stomatologicznego, które są na stałe przyklejane do przedniej powierzchni zębów, służąc poprawie ich estetyki. W przeciwieństwie do licówek porcelanowych, licówki kompozytowe często wymagają minimalnej lub wręcz żadnej ingerencji w naturalny ząb. Niemniej jednak, powierzchnia zęba może zostać lekko szorstkowana, aby poprawić przyczepność materiału i zapewnić długotrwały efekt. Bez konieczności poddawania się kolejnym wizytom.

Zalety licówek kompozytowych

Procedura nakładania licówek kompozytowych w klinice Estee Medic Wrocław

Pierwszym krokiem jest konsultacja, podczas której ocenimy stan Twoich zębów, omówimy oczekiwania oraz przedstawimy dostępne możliwości leczenia. Zwykle na tym etapie wykonujemy zdjęcia rentgenowskie oraz wyciski zębów, na podstawie których tworzymy docelowy model i kształt licówek.

Kolor kompozytu dobieramy tak, aby jak najlepiej pasował do naturalnego odcienia zębów lub aby uzyskać efekt wybielania, który spełnia Twoje kryteria. Materiał kompozytowy jest nakładany bezpośrednio na ząb, a następnie formowany w odpowiedni kształt. Dokładnie modelujemy licówkę, dbając o jej kształt, wielkość i kontur.

Gdy licówka jest odpowiednio ukształtowana, wówczas używamy specjalnej lampy ze światłem UV, aby utwardzić kompozyt, sprawiając, że będzie on trwały i odporny na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, a także przebarwienia.

Mask group - 2023-10-25T062931.970

Cennik

Licówka kompozytowa
od 650zł
Dostawienie zęba z kompozytu na włóknie szklanym
od 700zł
Skontaktuj się z nami

Przeciwwskazania do nakładania licówek kompozytowych

 • aktywny stan zapalny dziąseł w bieżącym momencie
 • niedoleczone zęby i zaawansowana próchnica
 • silny bruksizm
 • brak odpowiedniej ilości zdrowego szkliwa
 • niestabilna osłabiona struktura zęba
 • kamień nazębny

Czy licówki kompozytowe to dla Ciebie dobry wybór?

 • tak, jeśli posiadasz drobne niedoskonałości w zgryzie
 • tak, jeśli chcesz wyrównać kształt swoich zębów
 • tak, jeśli chcesz wybielić kolor swoich zębów
 • tak, jeśli chcesz zniwelować widoczną diastemę
 • tak, jeśli masz przebarwienia, na które nie działa wybielanie
 • tak, jeśli chcesz poprawić estetykę uśmiechu bez silnego ingerowania w strukturę

Klinika medycyny Estetycznej Estee Medic – poznaj nas bliżej!

W Estee Medic zatroszczymy się nie tylko o Twój wygląd, ale i ducha oraz świetne samopoczucie. Odwiedzając naszą klinikę poczujesz się jak w swojej ulubionej kawiarni. Najpierw zadbamy o Twój nastrój i nastawienie, a następnie oddamy Cię w ręce naszych ekspertów, którzy zajmą się Twoim wyglądem lub uzębieniem.
Połączenie nowoczesnego sprzętu, sztabu specjalistów z medycyny estetycznej, kosmetologów, dermatologów i stomatologów, a do tego ludzi, którzy tworzą wyjątkową atmosferę, czyni z naszej kliniki miejsce, do którego aż chce się wracać.

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz kontaktowy

Kontakt

Licówki kompozytowe w klinice stomatologii estetycznej Estee Medic Wrocław

Jak widzisz, licówki kompozytowe to świetny wybór, aby trwale i relatywnie bezinwazyjnie podnieść jakość swojego uśmiechu oraz pewności siebie. Wybór licówek kompozytowych jest prawdę mówiąc doskonałym wyborem pomiędzy bondingiem zębów, a wyborem porcelanowych licówek. O tym co będzie dla Ciebie najlepszą opcją, możesz dowiedzieć się podczas konsultacji z naszym specjalistą, stomatologiem medycyny estetycznej.

Licówki kompozytowe to gwarancja zjawiskowego uśmiechu na długie lata

Trwałość licówek kompozytowych przy uwzględnieniu odpowiedniej higieny datowana jest na wiele długich lat. Warto jednak po ich nałożeniu co najmniej raz w rok umówić się na wizytę celem oceny stanu uzębienia jak i samych licówek. Zabieg jak i proces nakładania licówek kompozytowych jest dla pacjentów bezbolesny i praktycznie bezinwazyjny. Umów się na wizytę i konsultację z naszym stomatologiem, aby zapewnić Ci zjawiskowy uśmiech.