Tel: 71 716 24 28

Licówki porcelanowe Wrocław

Licówki porcelanowe w klinice stomatologii estetycznej Estee Medic Wrocław to gwarancja perfekcyjnego uśmiechu o niemal dożywotnej trwałości. Licówki porcelanowe to świetny wybór jeżeli zależy Ci na perfekcyjnym uśmiechu, pozbawionym wszelkich mankamentów w uzębieniu jak przebarwienia, niepożądany kształt, kolor czy diastema. Umów się na konsultację z naszym specjalistą, by spełnić swoje marzenia o nieskazitelnym uśmiechu!
Mask group - 2023-11-02T090015.613
Mask group - 2023-10-25T035757.473

Charakterystyka licówek porcelanowych

Licówki porcelanowe to cienkie płatki ceramiczne, które są na stałe mocowane do przedniej powierzchni zębów, mając na celu poprawę ich kształtu, rozmiaru oraz koloru. Dzięki swojej trwałości i zdolności do odwzorowywania naturalnego blasku szkliwa, licówki porcelanowe stanowią jedno z najbardziej pożądanych rozwiązań w stomatologii estetycznej. Są szczególnie polecane pacjentom z trwałymi przebarwieniami, nierównościami oraz niewielkimi przerwami między zębami lub niezadowalającym kształtem zębów.

Zalety licówek porcelanowych

Procedura nakładania licówek porcelanowych w klinice Estee Medic Wrocław

Konsultacja wstępna ze stomatologiem polega na omówieniu oczekiwań pacjenta, ocenie stanu zdrowia zębów, wykonaniu zdjęć rentgenowskich oraz przedyskutowaniu oczekiwań.

Planowanie estetyczne obejmuje wykonywanie wycisków jamy ustnej oraz tworzenie modelu uśmiechu, który może być przedstawiony pacjentowi zarówno za pomocą wizualizacji komputerowej jak i fizycznego modelu.

Przygotowanie całego procesu i finalnego nakładania licówek polega na delikatnym szlifowaniu powierzchni zębów, aby stworzyć miejsce dla licówek, a następnie wykonaniu dokładnych wycisków, które zostaną wysłane do laboratorium stomatologicznego.

Po odpowiednim przygotowaniu uzębiania, lekarz zakłada pierwotnie tymczasowe licówki, które mają na celu ochronę przeszlifowanych zębów jak dają możliwość przyzwyczajenia się do nowego wyglądu z wymarzonym uśmiechem.

W laboratorium stomatologicznym specjaliści przygotowują licówki z porcelany bazując na dostarczonych wyciskach i specyfikacji technicznej opracowanej przez naszych specjalistów. Po otrzymaniu licówek z laboratorium, stomatolog dokonuje ich przymiarki na zębach pacjenta, sprawdzając i skrupulatnie weryfikując ich dopasowanie pod względem kształtu, rozmiaru i koloru. Następnie licówki są trwale mocowane do zębów za pomocą specjalnego cementu, który jest utwardzany światłem UV, aby zapewnić trwałość połączenia, które będzie praktycznie dożywotnim efektem.

Mask group - 2023-10-25T062931.970

Cennik

Licówka porcelanowa
od 1800zł
Skontaktuj się z nami

Przeciwwskazania do nakładania licówek porcelanowych

 • aktywny stan zapalny dziąseł w danym momencie
 • nieleczone zęby i zaawansowana próchnica w uzębieniu
 • silny bruksizm
 • brak odpowiedniej ilości zdrowego szkliwa
 • niestabilna osłabiona struktura zęba
 • kamień nazębny

Czy licówki kompozytowe to dla Ciebie dobry wybór?

 • tak, jeśli posiadasz drobne niedoskonałości w zgryzie
 • tak, jeśli chcesz wyrównać kształt swoich zębów
 • tak, jeśli chcesz wybielić kolor zębów
 • tak, jeśli chcesz pozbyć się diastemy
 • tak, jeśli masz przebarwienia, oporne na wybielenie
 • tak, jeśli chcesz uzyskać idealny uśmiech na wiele lat
 • tak, jeśli Twoje zęby mają stać się odporne na zabarwienia

Klinika medycyny Estetycznej Estee Medic – poznaj nas bliżej!

W Estee Medic zatroszczymy się nie tylko o Twój wygląd, ale i ducha oraz świetne samopoczucie. Odwiedzając naszą klinikę poczujesz się jak w swojej ulubionej kawiarni. Najpierw zadbamy o Twój nastrój i nastawienie, a następnie oddamy Cię w ręce naszych ekspertów, którzy zajmą się Twoim wyglądem lub uzębieniem.
Połączenie nowoczesnego sprzętu, sztabu specjalistów z medycyny estetycznej, kosmetologów, dermatologów i stomatologów, a do tego ludzi, którzy tworzą wyjątkową atmosferę, czyni z naszej kliniki miejsce, do którego aż chce się wracać.

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz kontaktowy

Kontakt

Licówki porcelanowe w klinice stomatologii estetycznej Estee Medic Wrocław

Jak już pewnie widzisz, licówki porcelanowe to idealny dla Ciebie wybór w sytuacji, gdy zależy Ci na nieskazitelnym i praktycznie dożywotnio perfekcyjnym uśmiechu. Decydując się na licówki porcelanowe możesz za jednym razem pozbyć się wielu negatywnych aspektów w uzębieniu, takich jak diastema, dysproporcje w kształcie i wyglądzie zębów, przebarwienia i niedoskonałości. Alternatywą dla tego rodzaju licówek są zarówno licówki kompozytowe jak i bonding zębów, jednak bezsprzecznie stwierdzamy, że licówki porcelanowe to Rolls Royce w świetle podobnych rozwiązań.

Licówki porcelanowe to gwarancja perfekcyjnego uśmiechu do końca życia

Jakkolwiek to brzmi, należy jasno stwierdzić, że licówki porcelanowe to praktycznie decyzja upiększająca Twój uśmiech dożywotnio. Wybierając ten rodzaj licówek decydujesz się na najlepsze jakościowo rozwiązanie o bezsprzecznej trwałości i odporności na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, przebarwienia i defekty.

Mimo pewnej dozy inwazyjności, proces przygotowania jak i nakładana licówek jest praktycznie bezbolesny i nie wymaga od pacjenta wybitnego poświęcenia. Umów konsultację z naszym stomatologiem, a dowiesz się znacznie więcej!